Instrukcja obsługi

Opis elementów na stronie

MENU - Po lewej stronie ekranu znajduje się menu, które jest definiowalne przed adminstratora serwisu. Wybór menu jak i podmenu następuje przez jednokrotne klikniecie myszką na właściwej pozycji.


INSTRUKCJA OBSŁUGI - odnośnik do podstrony zawierającej instrukcję korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej. (właśnie czytasz ten dokument)


REDAKCJA - odnośnik do podstrony zawierającej informację o osobach odpowiedzialnych za redagowanie Biuletynu.


ADMINISTRACJA – odnośnik do podstrony zawierającej okno logowania do modułu administracyjnego. Prawo do logowania posiadają wyłącznie zarejestrowani użytkownicy/redaktorzy Biuletynu i prawa te są przydzielane przez administratora.


STATYSTYKA ODWIEDZIN - pozwala na przeglądane statystyki odwiedzin w rozbiciu na miesiące lub lata dla każdego dokumentu i każdej pozycji menu. W Panelu Administracyjnym znajduje się jeszcze bardziej szczegółowe przedstawienie zmian


SZUKAJ – okno wyszukiwarki ogólnej.


Informacje nieudostępniane w Biuletynie - ta pozycja jest definiowana przez Adminsitratora. GROneT sugeruje, aby znajdowała się w dziale Inne.

Rejestr zmian - odnośnik do tej strony znajduje się pod każdą stroną z dokumentami prezentowaną w serwisie. Zbiorcza informacja na temat wszystkich zmian znajduje się w Panelu Adminstracyjnym.

Nawigacja

Nawigacja na stronach Biuletynu Informacji Publicznej odbywa się za pośrednictwem aktywnych elementów Menu po lewej stronie. Wyberając jeden z elementów menu, użytkownik przechodzi do poszczególnych katalogów przypisanych do wskazanego elementu lub jest przenoszony na stronę prezentującą szukana informację.

Klikając w logo logo BIP użytkownik jest odsyłany na stronę główną Biuletynu. Klikając na adres www.gov.bip.pl użytkownik jest przenoszony na główną stronę BIP.

Praca z dokumentami

Dokumenty zamieszczone w Biuletynie są dostępne przez wybranie:

  1. jednej z pozycji menu po lewej stronie
  2. klikięcie na tytuł dokumentu wyświetlony w wyniku przeszukania serwisu (po wpisanu szukanej frazy w polu SZUKAJ)

Format prezentacji danych w poszczególnych dokumentach zależy całkowicie od inwencji osoby wprowadzajacej taki dokument.

Jeżeli dokument posiada załączniki, zostanie to zaznaczone wraz z informacją o nazwie dołączonego pliku na dole każdej z prezentowanych stron Biuletynu

Wyszukiwanie

Zawartość Biuletynu może być przeszukiwana po treści dokumentów przez wpisanie szukanej frazy w polu Szukaj

Wyszukiwanie rozpoczyna się po wpisaniu w okno wyszukiwania - znajdujące się na każdym poziomie Biuletynu - wyrazu bądź frazy. Podczas takiego wyszukiwania system przeszukuje wszystkie pola bazy danych zawierające informację (ale nie menu czy tytuły dokumentów)

 

Czas Dane osoby zmieniającej Opis zmiany
2011-03-08 12:35:04 Jakub Zarzycki

Edycja

2011-03-08 12:34:23 Jakub Zarzycki

Edycja

Liczba odwiedzin

11065

Podmiot udostępniający informację

Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna

Czas wytworzenia informacji

Brak informacji

Osoba wytwarzająca informację

Brak informacji

Czas publikacji

2011-03-08 12:34:23

Osoba wprowadzająca informację

Jakub Zarzycki